top of page

פתחנו את המרכז המשותף שלנו מתוך אהבה למקצוע ואמונה ביתרונות ובייחודיות של הטיפול בהבעה ויצירה.

אנחנו מאמינות שלכל אחד מגיע מקום שבו הוא יכול להתפרק ולהרכיב עצמו מחדש תוך תחושה שהוא מוכל ומוחזק.

אנחנו מאמינות שלכל אחד מגיע מקום שהוא אי של שקט עבורו, בו הוא יכול להביא את עצמו ללא חשש משיפוטיות ובתחושת הגנה מוחלטת.

אנחנו מאמינות בעבודה משותפת, התהליך הוא שיתוף פעולה של המטפל והמטופל וכשמדובר בעבודה עם ילדים השיתוף הוא גם עם ההורים בעבודה בהדרכת הורים. 

אנחנו מאמינות בכוחה של האמנות לאפשר עבודה ונגיעה בתכנים רגשיים עמוקים, מתוך יצירה המאפשרת ספונטניות ומצמצמת חרדה.

אנחנו מאמינות שטיפול ריגשי מוצלח מאפשר למטופל להביא את כל סך חלקיו לחדר, הבריא והיפה, אך גם את הקושי, התוקפנות והפחד ולקבל לגיטימציה והכלה מהמטפל שלצידו.

אנחנו מטפלות בהבעה ויצירה בעלות תעודת M.A 

מטפלות בילדים, נוער ומבוגרים, מדריכות הורים, מנחות קבוצות טיפוליות לילדים ומבוגרים ומעבירות סדנאות אמנות עם ערך מוסף.

קצת עלינו 

מטפלת בפסיכודרמה (M.A)

נירית חליפי חיים

אני נשואה, אמא לתאומים ומגדלת באהבה כלבה וחתולה. 

בעלת תואר ראשון בתיאטרון מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בטיפול בהבעה ויצירה מהמכללה לחברה ואמנויות.

נחשפתי לעולם התיאטרון כבר בגיל ההתבגרות המוקדם ושם הכרתי את היכולות במרפאות של הבמה, בחרתי בפסיכודרמה ככלי הטיפולי שלי מתוך היכרות זו ומתוך אהבה אמיתית למשחק.

בעבודה על תפקידים, כניסה לנעלי האחר ועוד כלים מעולם התיאטרון, המטופל לומד להסתכל על מצבים שונים מזויות שונות ובכך לומד דרכי התנהגות והתמודדות שונות וחדשות לסיטואציות מוכרות. 

כמובן שבעבודתי אני מתאימה את צורת העבודה למאפיינים של המטופל היושב מולי.

כשחקנית אני מאמינה שגם הקהל וגם השחקן צריכים לעבור קטרזיס בכל מפגש, הקטרזיס הוא ניקוי ריגשי. וכמו כן כמטפלת אני מאמינהשגם בטיפול מטופל צריך לחוות קתרזיס, להגיע לתובנות חדשות לגבי עצמו וללמוד להכיר את עצמו טוב יותר.

אני מטפלת בילדים, בני נוער ומבוגרים, מדריכת הורים ומנחת קבוצות.  

1796721_10152181031067931_1034662162_o.j

מטפלת באומנות (M.A)

שירן רוזנשיין

מטפלת מוסמכת באמנות לילדים, נוער ומבוגרים המתמודדים עם קשיים רגשיים שונים. בעלת תואר שני (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות – טיפול באמנות חזותית. עובדת גם בגני תקשורת לילדים על הספקטרום האוטיסטי של אלו"ט ובעבר עבודה במתי"א עם ילדים עם מגוון קשיים מגיל הגן ועד התיכון בטיפולים פרטניים, קבוצתיים והעברת קבוצות למיומנויות חברתיות ועבודה במרכזים טיפוליים פרטיים הכללה הדרכת הורים.

האמנות תמיד הייתה חלק ממני מגיל צעיר מאוד. התחלתי בחוגי אמנות, עברתי למגמת אמנות בתיכון ולאחר הצבא בעת עבודה עם בני נוער בגילאי חטיבה ותיכון והחיבור אליהם וההקשבה לקשיים שלהם הובילה אותי לחשוב על הלימודים. נחשפתי לעולם הטיפול באמנות המשלב בין שני התחומים אליהם אני מחובת בלב ובנשמה – עבודה עם ילדים ונוער והאמנות. התחלתי את המסע שלי לעבר לימודי הטיפול בתואר הראשון (B.A ) במדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה והמשכתי בלימודי התעודה (תעודת מטפל מהמרכז להכשרת מטפלים ביצירה והבעה , בית ברל), ובהמשך התואר השני של הטיפול באמנות (מוסמך M.A בטיפול באמצעות אמנויות, טיפול באמנות חזותית, המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (ASA.

במהלך החיים נחשפתי להשפעה של האמנות לגעת במקומות עמוקים בצורה שמורה, ללא מילים. דרך האמנות ישנה הזמנה למשחק, ליצירה, לחלימה לדמיון ולתנועה בין מצבים רגשיים, בין הפנים (דמיון והפנטזיה),והחוץ (מציאות). היצירה משקפת את העולם הפנימי הרגשי שמקבל ביטוי מוחשי על פני השטח ועם הזמן והעמקה בו מקבל מילים ומשמעות. השימוש באמנות ובחומרי האמנות מאפשר ומהווה כלי לא מילולי, ותהליך היצירה מאפשר תקשורת לא מילולית, סימבולית דרכה באים לידי ביטוי, באופן לא מודע הרגשות, התחושות והמחשבות, הפחדים המייצגים את עולמו הפנימי הנסתר של האדם. לכן, כשהיצירה והמשחקיות נמצאים בתהליך הטיפולי ניתן לחוש יותר בנוח ולאט להוריד את ההגנות ולהפחית את חרדות ולהיפתח ולשתף בדברים המטרידים ולעבד אותם בסביבה מכילה ונעימה.

DSCF1169.jpg

מטפלת בתנועה (M.A)

נטע אבורמן

אני נטע, נשואה ואמא לאריאל בן השנתיים.
בעלת תואר ראשון B.A בפסיכולוגיה  ותואר שני M.A  בטיפול באומנויות בהתמחות תנועה. עבדתי עם ילדים במסגרת הרווחה, במכון להתפתחות הילד ובגני תקשורת.

התנועה והאמנות היו תמיד חלק מחיי והם היוו דרך בשבילי לבטא את רגשותיי ועולמי הפנימי. טיפול בתנועה מאפשר למטופל התבוננות בגוף ובנפש ובחיבור ביניהם. ילדים מתחברים ונהנים בקלות כי התנועה מאפשרת חופש לשחק ולנוע , מה שקיים אצלם באופן טבעי.
דרך תנועה, משחק ואמנות אני מתחברת לעולמם הפנימי של המטופלים שלי וקשובה לתכנים הרגשיים העולים תוך הכרות עם רגשות ותחושות המטופל גם דרך דמיון מודרך ומוסיקה. כחלק מארגז הכלים שלי, אני מוסמכת גם לעבוד ולשלב בעבודה הטיפולית כלים מתוך מודל ״שפת הג׳ירף- מפתחות קסם לתקשורת״ מודל מוכר לתקשורת בין אנשים ומותאם לילדים ופעוטות בפרט. העבודה נעשית דרך עולם היצירה, התיאטרון, המוזיקה והתנועה במטרה לעזור למטופל להבין את מה שהוא מרגיש ולהביע את מה שמרגיש בדרכים מגוונות המאפשרות ביטוי ושחרור. אני מאמינה שכלים אלה של יצירתיות, אמנות, הבעה ותנועה יכולים להיות גשר לעולם הפנימי של הילד או המבוגר ולעזור לו להבין את עצמו טוב יותר וכך להיות מאושר יותר ומסופק יותר.

IMG-20230118-WA0029.jpg
bottom of page